Jak wyjść z alkoholizmu?

Wyjście z alkoholizmu

Odtruwanie alkoholowe - szansa na wyjście z nałogu?

Alkoholizm to choroba ciała, duszy i umysłu, która dotyka nie tylko mężczyzn, ale również kobiety. W jego sidła wpadają osoby o różnym statusie materialnym, zawodowym i rodzinnym. Choroba alkoholowa bywa podstępna i niesie za sobą konsekwencje nie tylko psychiczne i fizyczne, ale także społeczne oraz finansowe. Wyjście z nałogu nie zawsze jest proste, ale na pewno nie jest niemożliwe. Potrzebna jest do tego odpowiednia motywacja, a przede wszystkim wsparcie terapeutyczne. Pierwszą fazę leczenia stanowi jednak odtruwanie alkoholowe, a więc uwolnienie organizmu od toksyn alkoholowych.

Detoks alkoholowy na początek leczenia choroby alkoholowej

Detoks alkoholowy lub mówiąc inaczej – odtruwanie alkoholowe to pierwszy i podstawowy krok w procesie wychodzenia z nałogu. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że leczenie alkoholizmu jest procesem wieloetapowym i samo odtrucie nie wyleczy osoby uzależnionej. Nie mniej jednak jest jednym z ważniejszych kroków w drodze do sukcesu. Detoks pomaga oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn, alkoholu i metabolitów etanolu, w tym aldehydu octowego. Dodatkowo podczas detoksykacji następuje uzupełnienie niedoborów witamin i związków mineralnych wypłukanych przez alkohol. Odtrucie alkoholowe zmniejsza lęk i niepokój pacjenta, a przy tym działa wielopłaszczyznowo. Profesjonalnie przeprowadzone odtrucie pomaga przywrócić równowagę niezbędną do normalnego funkcjonowania.

Czas trwania odtrucia alkoholowego

Odtrucie alkoholowe trwa około 7 do 10 dni. Tyle mniej więcej potrzeba, aby przywrócić fizyczną i psychiczną równowagę osobie uzależnionej. Podawanie odpowiednich preparatów pomaga zminimalizować skutki abstynencji alkoholowej. Jest to sposób na przygotowanie do właściwej terapii. W trakcie tych kilku dni detoksu pacjent poza kroplówkami z witaminami, otrzymuje także środki przeciwbólowe, uspokajające i nierzadko też nasenne. Mają one pomóc w złagodzeniu bólu abstynencyjnego i pomóc przespać najtrudniejszy okres. Pacjent, który pozbawiony jest bólu, może myśleć już racjonalnie i podjąć decyzję co do dalszego leczenia alkoholizmu.

Detoks i co dalej?

Tak, jak wspomnieliśmy na początku – odtruwanie alkoholowe to zaledwie pierwszy krok w leczeniu alkoholizmu. Po jego zakończeniu konieczne jest wdrożenie w życie kolejnych kroków. Bardzo istotną kwestią jest psychiczne wyzbycie się chęci sięgania po alkohol, dlatego idealnym wsparciem jest zawsze psychoterapia. O ile detoks leczy ciało, o tyle terapia leczy duszę. Pomoc psychoterapeuty spełnia funkcje podtrzymujące i rekonstruujące. Nierzadko terapeuci, dla podtrzymania efektów terapii, zalecają implantację Esperalu, a więc tzw. „wszywkę”. Ważnym elementem leczenia alkoholizmu jest również terapia społeczna, której celem jest „przywrócenie” alkoholika społeczeństwu.

Wybierz nasze usługi – warto!

Odtruwanie alkoholowe powinno być procesem nie tylko skutecznym, ale przede wszystkim bezpiecznym, dlatego powinno być wykonywane przez specjalistę wiedzącego co, jak i kiedy. Tylko wtedy wszelkie dolegliwości związane z zespołem odstawienia, a więc nudności, drżenie mięśni, napady agresji czy bóle głowy mogą ustąpić znacznie szybciej. Oferowane przez Detox24h odtruwanie alkoholowe w Warszawie odbywa się pod czujnym okiem lekarza, w zgodzie z procedurami medycznymi. Dbamy o to, aby osoba poddawana odtruwaniu czuła się komfortowo i aby wszystko przebiegało spokojnie. Dzięki temu oferowany przez nas detoks alkoholowy jest skuteczny i bezpieczny jednocześnie. Co ważne, nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych i zapewnia szybki powrót do pełni sił witalnych oraz równowagi psychicznej.

ZADZWOŃ - POMOŻEMY - 24H/7