Leki nie leki, a Xanax to nie sposób na życie

Leki jak cukierki

Leki jak cukierki

Bezsenność, stres, lęki, brak sił, zmęczenie, brak koncentracji….na wszystko znajdzie się lekarstwo.

Leki uspokajające, leki nasenne, leki na całe zło tego świata. Wszystkie maja za zadanie: uspokoić, wyciszyć, rozluźnić, a w końcu uśpić... a problem rozwiąże się sam?

Problem dopiero nadejdzie!

Benzodiazepiny należy przyjmować przez krótki okres czasu-3 dni ponieważ problem z nimi jest taki, że w pewnym momencie należy przyjmować co raz większe dawki, aby uzyskać ten sam efekt.

Leki nie leki, a Xanax to nie sposób na życie...

Jeśli zażywasz leki z grupy benzodiazepin, bądź leki o podobnym mechanizmie działania takie jak np.:
- Xanax
- Stilnox
- Na Sen
- Relanium
- Clonazepam
bez medycznego uzasadnienia przez dłuższy okres czasu, nie leczysz się, a jedynie doprowadzasz do stanu kiedy może nastąpić zespół abstynencyjny.

Objawy są przerażające...

Regularne zażywanie benzodiazepin w dość krótkim czasie może doprowadzić do pojawienia się objawów abstynencyjnych. Najgorsze z nich to: nerwowość, ataki paniki, lęki, mdłości, bezsenność, aż do padaczki włącznie.

xanax

Wiele niepożądanych efektów takich jak: osłabienie pamięci, niestabilność emocjonalna, zwiększony lęk, a nawet depresja, osłabienie zdolności poznawczych, niepokój, cała gama symptomów fizycznych oraz uzależnienie to objawy, które mogą być spowodowane długotrwałym zażywaniem benzodiazepin. Wyniki badań naukowych pokazują, że już po kilku tygodniach stosowania leków z tej grupy, ich zażywanie przestaje być efektywne. Z powodu rozwoju tolerancji w organizmie dochodzi do utracenia części ich użyteczności i pomimo, iż chory wciąż przyjmuje leki, pojawiają się symptomy odwykowe w miarę rozwoju procesu wyrabiania tolerancji na nie. Wielu lekarzy niestety nie czuje się pewnie w kierowaniu odwykiem dlatego pokażemy Ci jak możesz kierować nim sam.

Jeśli sam nie chcesz, nikt Cię nie zmusi

Pamiętaj, że przy naszej współpracy sam będziesz kierował procesem odwyku. Będziemy Cię wspierać na każdym etapie wiedzą, doświadczeniem, ale to Ty będziesz decydował. Jeśli zechcesz, abyśmy Tobie pomogli, nie rezygnuj z wizyt u swojego lekarza, jego konsultacje będą dla Ciebie cenne od czasu do czasu, a po za tym to on będzie wypisywał Ci recepty. Ale to nadal Ty, przy Naszym wsparciu, będziesz kierował przebiegiem redukowania dawki.

ZADZWOŃ - POMOŻEMY - 24H/7